Pasiruoškite šiltiems ir dėgniems orams
Kęstutis Kinas
Atėjus pavasariui, šylant orams bunda gamta, tuo pačiu siunčia priminimą duonos gamintojams, kad didėja ir pelėsio tikimybė gaminiuose. Nuo seno rinkoje yra įvairių priemonių prieš pelėsio dauginimąsi, įvairių tipų, nuo kalcio propionato ar sorbo rūgšties iki natūralių skystų ar miltelinių priedų.
Šia tema ir norėčiau pasidalinti savo mintimis. Prieš daug metų Minordija pradėjo prekiauti pačiais paprasčiausiais priedais prieš pelėsį, atrodė, jog pagal suteikiamą efektą turime tai, ko reikia rinkai. Rinkai diktuojant sąlygas dėl švarių etikečių bei kuo natūralesnių priedų stengiamės eiti koja kojon su naujovėm ir plečiame savo priešpelėsinių priedų asortimentą. Mūsų seserinės kompanijos Sonneveld mokslininkai vis tobulina priedus nuo pelėsio, rasdami naujų ir tobulesnių būdų kovai su pelėsiu. Pavyzdžiui dirbant su SNP Booster mes pastebim vis mažesnį poveikį mūsų gamybiniams procesams, tokiems kaip mielių veikimo stabdymas, stiprus nepageidaujamas kvapas po kepimo ir pan. Mes galim pasidžaugti dirbdami su švarios etiketės produktais, kurie gaminami naudojant naujausias technologijas tad šie produktai garantuoja geriausią efektą, o kykybė kontroliuojama ir užtikrinama nuolatiniais testais nepriklausomose laboratorijose.
SNP Booster pasižymi nedidele dozuote nuo 0,5 iki 1% bendram miltų kiekiui. Norimą dozuotę galima paskaičiuoti keliais būdais: pagal PH arba apytiksliai įsivertinus savo receptūrą. Apie PH galiu pasakyti gan paprastai, kuo aukštesnis gaminio PH tuo daugiau SNP Booster, tai reiškia, kad kuo mažiau rūgšties turime gaminyje tuo daugiu SNP booster turėčiau dėti. Batono PH yra aukštas 5-6,2, o ruginės duonos ph yra žemesnis – apie 4, vadinasi į batono tešlą dėsime procentaliai daugiau SNP booster nei į ruginės duonos tešlą, kad gautume tą patį prieš pelėsinį efektą.
Dabar pats laikas, naudojant mūsų SNP Booster, pasiruošti šiltų ir drėgnų orų periodui.